Saalihoki ja kitarrimäng

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Saalihoki ja kitarrimäng

Post by intsfanatic »

Lugesin siit foorumist kunagi et keegi ütles et võrkpall ja kitarrimäng ei taha eriti kokku sobida , aga kas saalihokiga on niimoodi?Ma mängin elektrikitarri(medikaga) ja siis saalihkit ka...olen viimasel ajalt märganud tegelikult et mu kitarrimängimis oskus enam ei parane vaid halveneb(taandareneb)
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

määh ?
ongi nii?
esimest korda kuulen..
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

Cheehad wrote:määh ?
ongi nii?
esimest korda kuulen..


ei ma ei tea kas on ma küsingi et kas oskab keegi öelda et kas hoki ja kitarrimäng sobivad et ma mõlemat harrastan.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Hmm.. ma saan aru, et võrkpall ei pruugi sellepärast hästi mõjuda, et retsib võibolla näpud ära, kui sellega väga palju tegeleda.

Saalihoki ei tohiks näppudele midagi hullu teha. Aga ma olen tähele pannud, et igasugune sportlik tegevus mõjub loomingule ja ka kitarrimängule natuke halvasti.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

meisterjaan wrote:Aga ma olen tähele pannud, et igasugune sportlik tegevus mõjub loomingule ja ka kitarrimängule natuke halvasti.

Njah, loogilne ka ju - esiteks pidevalt spordiga tegeledes oled sa ju puhtfüüsiliselt väsinud ja teiseks võtab see ka aega.
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

donkey wrote:
meisterjaan wrote:Aga ma olen tähele pannud, et igasugune sportlik tegevus mõjub loomingule ja ka kitarrimängule natuke halvasti.

Njah, loogilne ka ju - esiteks pidevalt spordiga tegeledes oled sa ju puhtfüüsiliselt väsinud ja teiseks võtab see ka aega.


nojah seda küll...aga ma aind kord nädalas mängin hokit...ei noh sõrmed jah aga ranne sest keppi käes hoides on minumeelest randmel teine teema kohe või noh :D
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Ma mängin ka kord nädallas hokit ning kossu. Ei sega küll kidramängu.
User avatar
Janarm
Posts: 342
Joined: 30 Oct 2005, 20:31
Location: Tallinn

Post by Janarm »

Mind on pidevalt painanud küsimus, et kas jõusaal ja kitarrimäng käib kokku? Olen küll mõelnud, et ei käi, sest jõusaali trenn pingestab lihaseid. Kitarri mängides peavad käe lihased täielikult lõdvad olema jne. Hetkel olen paar kuud kaks korda nädalas jõusaali harrastanud. Kuid see on ka väga vähe ses mõttes, et esimene päev on ülakehale ja teine päev alakehale. Ainult üks päev mõjutab otseselt käsi. Koguaeg mõtlen, et see ei käi ikka kohe üldse kitarrimänguga kokku. Kuid samas tahaks ka keha üldist füüsilist vormi parandada. Tuleb vist ikka otsustada mis rohkem südamelähedane on, sest lõppude lõpuks tuleb valida see ala millega tegeleda meeldib.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Füüsiliselt näiteks jäähoki küll midagi ei muutnud. Ning seal oli tegemist tõsise kontaktispordiga...niiet, kui meeldib, siis mängi edasi, ürita vaid vigastusi vältida, eriti randmetele.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Ei, ei! Ei mingit sporti! Isegi mitte spordiuudiseid..
Või siis vaid kolmevõistlus (aga ei propageeri)..

Igasugune aktiivne tegevus väsitab keha ja väsinud keha vaim pole loominguline...
Seega ei mingit sporti! Tööd samuti mitte! Ja kindlasti jäta kool ka pooleli!
Lisaks on segavateks faktoriteks veel igasugused päevauudised, lihtinimesed,
pseudostaarid, raadiotapeet, inflatsioon, soome turistid, natshnoi pazor, Kruuda ja Savisaar...
Neist ürita ka võimalikult kaugele hoiduda!

Tõeline muusik laskub askeesi kuskil Tiibeti mägedes ja pühendub vähemalt kümneks aastaks
vaid pillimängule.. Seejärel naaseb inimeste sekka oma oskusi eksponeerima....

:D :lol:
- EmM9 -
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

EmM9 wrote:Ei, ei! Ei mingit sporti! Isegi mitte spordiuudiseid..
Või siis vaid kolmevõistlus (aga ei propageeri)..

Igasugune aktiivne tegevus väsitab keha ja väsinud keha vaim pole loominguline...
Seega ei mingit sporti! Tööd samuti mitte! Ja kindlasti jäta kool ka pooleli!
Lisaks on segavateks faktoriteks veel igasugused päevauudised, lihtinimesed,
pseudostaarid, raadiotapeet, inflatsioon, soome turistid, natshnoi pazor, Kruuda ja Savisaar...
Neist ürita ka võimalikult kaugele hoiduda!

Tõeline muusik laskub askeesi kuskil Tiibeti mägedes ja pühendub vähemalt kümneks aastaks
vaid pillimängule.. Seejärel naaseb inimeste sekka oma oskusi eksponeerima....

:D :lol:


eee....jah !
User avatar
orion
Posts: 348
Joined: 17 Jul 2006, 18:20
Location: Tallinn
Contact:

Post by orion »

Janarm wrote:Mind on pidevalt painanud küsimus, et kas jõusaal ja kitarrimäng käib kokku? Olen küll mõelnud, et ei käi, sest jõusaali trenn pingestab lihaseid. Kitarri mängides peavad käe lihased täielikult lõdvad olema jne. Hetkel olen paar kuud kaks korda nädalas jõusaali harrastanud. Kuid see on ka väga vähe ses mõttes, et esimene päev on ülakehale ja teine päev alakehale. Ainult üks päev mõjutab otseselt käsi. Koguaeg mõtlen, et see ei käi ikka kohe üldse kitarrimänguga kokku. Kuid samas tahaks ka keha üldist füüsilist vormi parandada. Tuleb vist ikka otsustada mis rohkem südamelähedane on, sest lõppude lõpuks tuleb valida see ala millega tegeleda meeldib.

Ma tean väga häid kitarriste, kes käivad 5 päeva nädalas jõusaalis...
User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn

Post by Thule »

Aga mis te tennisest arvate? See võiks kuidagi mõjutada kidramängu? Ise tegelen kaardimanipulatsiooniga, mis aitab vägagi kidramängule kaasa samuti ka kidramäng aitab XCMle kaasa.
User avatar
Janarm
Posts: 342
Joined: 30 Oct 2005, 20:31
Location: Tallinn

Post by Janarm »

Manowar'is on kõik suured ja tursked vennad, käivad jõukas. Aga kitarrist tundub välimuse järgi ainuke seal, kes jõusaali trenniga ei tegele.
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

Ma tavaliselt enne trenni mängin natuke pilli, see rahustab maha mõnusalt. Eriti meeldib igast duuridega lugusi mängida kuna need on sellised kerged ja rahustavad. Peale trenni aga pole üldse tahtmist kätte võtta. Jalgpalli mänginin muidu ise.
Locked