Probleem sillas või keeltes?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Probleem sillas või keeltes?

Post by kristen »

Lugu on siis selline, et ostsin kitarrile just uued keeled (10mm-46). Kui keeled olid peale pandud hakkasin häälestama. Kui olin jõudnud viimase E-keeleni ja tahtsin mängima hakata olid kahjuks esimesed keeled uuesti häälest ära läinud. Nii kahjuks iga kord. Lõpuks märkasin, et mu kitarri sild oli päris kõrgele tõusnus ning keerasin pinge kiirelt maha. Eelmiste keeltega oli sild täiesti ilusasti paigas, kuid uutega hakkas jantima... Milles võib siis viga olla? Kas selles, et panin vb valesti keeled peale vms?
Äkki oskate aidata? Tänud.
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

mis kitarr, mis sild?

(ja 10mm=1cm)
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
Christjan
Posts: 29
Joined: 16 Feb 2007, 16:59
Location: Tartu

Post by Christjan »

Põmst ma pole ekspert kitarrindusealal, aga niipalju võin sulle öelda, et keeled venivad alguses. Niiet võib juhtuda, et pead päris palju kordi häälestama (nagu mina :P)
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Post by kristen »

mty wrote:mis kitarr, mis sild?

(ja 10mm=1cm)

Mul on IBANEZ GRG170DX-SL ja sellega kaasas olev originaal sild. Pill ise ka ostetud alles augusti lõpus. Ja ERNIE BALL 2221 keeled.
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Tõenäoliselt strati-tüüpi tremolo. Kui uued keeled on jämedamad, siis on nad standardhäälestuses ka suurema pinge all ja võivad silla üles kangutada.
Sel juhul võta tagaküljelt plaat maha ja keera seal kruvisid sügavamale kere sisse, või lisa üks vedru juurde.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Post by kristen »

Christjan wrote:Põmst ma pole ekspert kitarrindusealal, aga niipalju võin sulle öelda, et keeled venivad alguses. Niiet võib juhtuda, et pead päris palju kordi häälestama (nagu mina :P)

Sellega olen tõiesti nõus, kuid kas sild peaks siis üles tõusma? Täna plaanis ka pillipoes ära käia ning vaadata, mida seal öeldakse.
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Post by kristen »

Faded wrote:Tõenäoliselt strati-tüüpi tremolo. Kui uued keeled on jämedamad, siis on nad standardhäälestuses ka suurema pinge all ja võivad silla üles kangutada.
Sel juhul võta tagaküljelt plaat maha ja keera seal kruvisid sügavamale kere sisse, või lisa üks vedru juurde.

Ega selleks ei pea olema mingi suurem asjatundja, kuna ma seda pole. Ja kas see läheks kalliks maksma, kui laseks poes ära teha?
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Peab jah, nagu Faded ütles, tagant kruvisid sügavamale keerama.
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Post by kristen »

seldon wrote:Peab jah, nagu Faded ütles, tagant kruvisid sügavamale keerama.

Ega selle keeramisega midagi ära lõhkuda või? Sest nagu enne sai mainitud, et pole eriline asjatundja...
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ei lõhu sa midagi.

Võid ka muidugi pillipoes lasta selle ära teha. Ise vaatad pealt ja küsid hästi palju küsimusi, nii et järgmine kord saad omal käel hakkama.

Üldiselt on väga soovitatav oma pilli tundma õppida, ning aru saada, mis mida teeb ja miks nad nii teevad. Mille jaoks on kaela pingutusvarras, mille jaoks sadulatel kõik need kruvid, mille jaoks tremolobloki vedrud ja kruvid, mille jaoks kõik juhtmed ja nupud ja nii edasi. Põhimõtted on üsna lihtsad ja rakendatavad ka teistele kitarridele.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Post by kristen »

Faded wrote:Ei lõhu sa midagi.

Võid ka muidugi pillipoes lasta selle ära teha. Ise vaatad pealt ja küsid hästi palju küsimusi, nii et järgmine kord saad omal käel hakkama.

Üldiselt on väga soovitatav oma pilli tundma õppida, ning aru saada, mis mida teeb ja miks nad nii teevad. Mille jaoks on kaela pingutusvarras, mille jaoks sadulatel kõik need kruvid, mille jaoks tremolobloki vedrud ja kruvid, mille jaoks kõik juhtmed ja nupud ja nii edasi. Põhimõtted on üsna lihtsad ja rakendatavad ka teistele kitarridele.

Väga õige jutt. Kuid tänud abi eest, sain asja omal käel ära tehtud. :D
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

see ei tee jah pillile haiget kui neid kahte kruvi seal sügavamale keerata. teine võimalus on sinna vedru(sid) juurde lisada.tuleta füüsikatunnis elastsusjõu kohta räägitut meelde kui selle toimimise teooria huvi pakub :P

see on jah paratamatu et häälestamisel lähevad esimesed keeled häälest ära kui viimased hääles on. selle vastu aitab ainult vibrato blokeerimine(aga siis ei saa teda kasutada), või nii suure pinge alla panek et sild on kogu aeg vastu kere(siis saab ainult dive-bombe teha vibratoga).
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Post by kristen »

Küsiksin veel mõne küsimuse kui vastu pole. Et kui tihti teie oma pille puhastate? Ma mõtlen nagu sellist põhjalikku puhastust nii et võtad lahti ja jupp jupi haaval teed puhtaks. Või see ei olegi eriti vajalik?
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
pepejalolo
Posts: 83
Joined: 04 Feb 2008, 22:42

Post by pepejalolo »

Hentsik wrote:Võtad pilli lahti? WTF? :shock:


Noh, keerad kaela lahti, lööd krihvid ükshaaval välja, ühendad juhtmed ja helipead lahti, võtad keeled maha, kruvid pickguardi lahti, võtad pingutid välja, keerad silla lahti jne. Siis puhastad need kõik ükshaaval ära ja paned tagasi kokku. Muidugi on soovitatav puhastades iga kord ka lakk maha lihvida.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

pepejalolo wrote:
Hentsik wrote:Võtad pilli lahti? WTF? :shock:


Noh, keerad kaela lahti, lööd krihvid ükshaaval välja, ühendad juhtmed ja helipead lahti, võtad keeled maha, kruvid pickguardi lahti, võtad pingutid välja, keerad silla lahti jne. Siis puhastad need kõik ükshaaval ära ja paned tagasi kokku. Muidugi on soovitatav puhastades iga kord ka lakk maha lihvida.

Kas sõrmlaua alt tuleb ka puhastada? Truss Rodi ehk?
Throw the Jew Down the Well
Locked