Kidrarihm

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
KidraJobu
Posts: 132
Joined: 25 Jul 2005, 11:42

Kidrarihm

Post by KidraJobu »

Olen igasugu rihmasi proovinud aga ikka ükski ei taha hästi sobida(soonib nagu vale koha pealt). Milliseid rihmasi keegi kasutab? Pisike aga on veel , rihmal peaks olema taga võimalus ka saatja kinnitada(yks variant on muidugi mingi aas õmmelda). Jutt käib siis elektrika rihmast
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

sul on saatja??? minul seda aparaati ei ole aga rihm on ghs... mingi odav 60.- suht hea... ei sooni sittagi... rimha kinnituste kohast on nahast ka a muidu on mingi kahtlane rihma materjal
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Re: Kidrarihm

Post by Laur. »

KidraJobu wrote:Olen igasugu rihmasi proovinud aga ikka ükski ei taha hästi sobida(soonib nagu vale koha pealt). Milliseid rihmasi keegi kasutab? Pisike aga on veel , rihmal peaks olema taga võimalus ka saatja kinnitada(yks variant on muidugi mingi aas õmmelda). Jutt käib siis elektrika rihmast


rihamsiD v rihmu.
Aga pmst saatja saad panna ka pükste külge. Proovi leida selline rihm millel on seespool pehmendus. Ei kujuta ette palju maksavad või kus neid leida on.
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Imo oleneb see veits rihma materjalist. Mul on 2 planet waves rihma, üks on nahast otstega ja keskel on väga pehme ja mõnus materjal, millega on väga mõnus mängida. Teisel on otstes mingid plastmassis kinnituslukkudega osad, aga rihm ise on midagi sarnast nagu hästi vana auto turvarihm. Sellega ei ole eriti mõnus mängida.
KidraJobu
Posts: 132
Joined: 25 Jul 2005, 11:42

Re: Kidrarihm

Post by KidraJobu »

Laur. wrote:Aga pmst saatja saad panna ka pükste külge. Proovi leida selline rihm millel on seespool pehmendus. Ei kujuta ette palju maksavad või kus
neid leida on.


no pregu mul ongi lai nahast rihm millel on pehmendus sees, aga see jaab ikkagi topeltõbluse kohal õlga soonima. Ja saatjat pykste külge on väga ebamugav panna. Praegu on ta mul rihma küljes ja rihmal on straplockid, millega saan siis teist kidrat vahetada kui vaja on(keel läheb katki or muu). mõnda lugu olen lihtsalt startisoundi pärast stratti kasutanud. ma arvan, et hind ei ole asja juures määrav(vaevalt nad tuhandeid maksvad) aga meie poodides pole ma miskit asjalikku kohanud.
taavi305
Posts: 11
Joined: 06 Sep 2005, 21:21

Post by taavi305 »

ma tegin ka oma esimesele bassile rihma vanast turvavööst :D , aga see hakkab ikka soonima jah
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Mfantasies wrote:sul on saatja??? minul seda aparaati ei ole aga rihm on ghs... mingi odav 60.- suht hea... ei sooni sittagi... rimha kinnituste kohast on nahast ka a muidu on mingi kahtlane rihma materjal

Mul sama...muusikust vist ostetud...minuarust väga hea rihm...soovitan
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Endal on Ernie Balli kidrarihm ja minul ta vähemalt ei sooni. Kõige vingem oli siis, kui mu IS Musicust ostetud 60.- rihm plastikust ühenduskohast pooleks läks.
User avatar
Janarm
Posts: 342
Joined: 30 Oct 2005, 20:31
Location: Tallinn

Post by Janarm »

Morgoth wrote:Endal on Ernie Balli kidrarihm ja minul ta vähemalt ei sooni. Kõige vingem oli siis, kui mu IS Musicust ostetud 60.- rihm plastikust ühenduskohast pooleks läks.

Kukkus pill maha?Sai viga ka?
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

aa mul läheb ka see muusikust ostetud rihm lahti vahest... koguaeg mingi nappidega püüan pilli kinni... need augud on liiga suureks veninud juba vms
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Ma panin sinna sellised suuremat sorti haaknõelad ette, pole kordagi enam ära kukkunud...
Oh, issand jumal küll mis teksti ma siin aastad tagasi küll ajanud olen. :D
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

oh hea mõte
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

võibolla osta lihtsalt veits kallim ja kvaliteetsem rihm, mis peab sellistele asjadele vastu? Ühe rihmaga oleks pill ainult sellepärsat lennanud, et pill oli suhteliselt odav ja pillilö see kinnitusnupp tuli kruviga lahti.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

http://www.pillipood.ee/index.php?keywo ... id=1710870
Thomann Wireless-Holder
Ma arvan et sa võiksid selle osta.
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Kui rihm lahti tuleb, kasutage teipi .. ja suures koguses :)
Locked