Yamaha Pacifica 112 mod

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Yamaha Pacifica 112 mod

Postby krustok » 27 Jan 2011, 23:54

Tuli plaan muuta veidi oma Yamaha Pacifica 112-e helilisi võimalusi.
Hetkel on tal 2 single coil helipead: kaela ja keskmises positsioonis. Sillas on humbucker.
Mõlemad single coilid on välja vahetatud ja on Swineshead Spotlightid. Humbucker on stock.

Image

Plaan on järgmine:
1. Teha HSS tüüpi pill SSS pilliks.
2. Lisada kolm lülitit helipeade seadistamiseks.
3. Modifitseerida volüümi ja tooni potentsiomeetreid.
4. Teha custom pickguard Yamaha Pacificale.
5. ?
6. Profit...

Lülitite funktsioon ei ole veel päris selge aga esialgne plaan on selline:
Lüliti 1: Lisab kaelahelipea paralleelselt (võimalik saavutada Telecasteri laadne heli (B+N) ja midagi põnevat (B+M+N)).
Lüliti 2: Muudab keskmise helipea faasi.
Lüliti 3: Lisab silla helipea jadamisi (peaks saama humbuckeri laadse heli ilma mürata).

Lülititena plaanin kasutada kolme liuglülitid, mis asetseksid keskmisest helipeast allpool.

Kui kõik lülitid on väljas saab pillist kätte standartse Strat tüüpi pilli heli (st helipeade lüliti on seadistatud standartselt).

Kuna Yamaha Pacifica seeria pillid ei ole päris sama kujuga, mis Fenderi Stratocasterid (mis on ka loogiline), tuleb pickguard disainida vastavalt antud pillile. Kõrvutasin Fenderi pickguardi ja Yamaha oma ning vahe on suur.

Olen oma töös veel alguses ent pickguardi disaini protsess peaks üldjuhul olema selline:
Faded lubas mul toredasti oma skännerit kasutada ning sain oma praeguse pickguardi sisse skännitud. Modifitseerisin seda veidike Photoshopis (veidi kontrastsemaks ja keerasin ta õigetpidi) ning sealt edasi kasutasin pilti alusena Corel Drawis.
Joonestasin Corelis pickguardi sisse ning tegin soovitud modifikatsioonid. Hetkel näeb tulemus välja selline:
Image

Plaan on leida kuskilt 3 mm paksune pleksiklaas ning firma, kes mul selle vesilõikusega välja lõikaks vastavalt CAD joonisele.

Ei ole veel otsustanud mis värvi pickguard peaks tulema. Mõttes mõlguvad must, valge ja punane. See oleneb muidugi ka sellest, mis värvi pleksiklaasi mul on võimalik leida.

Täiendan teemat nii, kuidas töö areneb... Comments, suggestions, flames?
Rig: -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB

Pilvebaleriin
Posts: 172
Joined: 08 Jun 2009, 11:38

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Pilvebaleriin » 28 Jan 2011, 00:02

Äkki aitab pickguardi osas rada7 kastuaja peedro - http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=38198&p ... =pickguard.



Edu!
It is cool, it could be better, what ever.

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Kirveraidur » 28 Jan 2011, 00:49

See kõik kõlab väga huvitavalt -- jään tulemusi ootama! :)

ps. alumiiniumist pealisplaadi peale pole mõelnud? või teras? ma nüüd elektri seisukohast nende materjalide sobivust või mittesobivust ei tea..

User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby krustok » 28 Jan 2011, 00:52

Rig: -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Faded » 28 Jan 2011, 02:55

Terasest pickguard hakkab ilmselt helipeade magnetvälju mõjutama. Kas paremuse või halvemuse suunas, ma ei tea öelda, aga selline kogus ferromagnetilist metalli otse helipeade juures peab mingit mõju omama. Võimalik, et teeb soundi intensiivsemaks, nagu tele sillahelipea all olev terasplaat, mida paljud ka stratile retrofitivad.

Mis värvi puutub, siis Guitar Kisekae ehk aitab otsustada.
http://www.nymphusa.com/kisekae/iagree.asp?p1=strat8
Pane muud detailid paika ja siis vaheta lihtsalt pickguardi värvi.

Ahjaa, ära unusta pickguardi template'i ka liuglülitite kruviauke lisada. Ehkki sellega on vast aega seni, kuni lülitid reaalselt käes ja mõõdud täpselt teada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Kirveraidur » 28 Jan 2011, 12:25

Hmm... see tähendab, et nt pronks/messing ses osas ei ole probleemiks? Reaktsioonid kehakeemiaga on teine asi muidugi..

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Faded » 28 Jan 2011, 14:01

Pronks ja vasesulamid üldiselt on vist jah kehakeemia suhtes veidi tundlikud, need tuleks kuidagi kaitsta. Alumiinium oleks vast parim variant, kui metallist pickguardi tahta, eriti kui õnnestub anodiseeritud alumiiniumi saada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby krustok » 04 Feb 2011, 23:25

Lisan paar pilti kitarri seest ka. Mu varestustöö (mis sai mitu aastat tagasi kogenematult tehtud...) vajab üle tegemist. Praegu multimeetriga avastasin et vaid osa varjestusest on seotud. Ülejäänud pindade vahel ei ole kontakti. Võibolla ei juhi see liim, mis alumiiniumteibi taga oli elektrit.
Image

Teisel pildil on näha ka humbucker, millest vabaneda tahtsin:
Image

Kuna pickguardiga läheb veel minimaalselt paar nädalat aega, otsustasin pilli siiski töökorda seada. Vahepeal on vaja ju ka mängida jne... Otsustasin proovida, kuidas Yamaha stock neck pickup kaela positsioonis kõlab. Panin ta humbuckeri auku ja kasutasin veidi loomingulist mõtlemist.
Image

Hetkel on siis olukord kosmeetiliselt üsna õudne (helipea on ümbritsetud teibiga ja polnud ühtegi single coili katet üle) ent heli on väga hea. Olen alati silla positsiooni single coili tahtnud ja usun, et kui pickguard valmis saab, läheb asi veel paremaks.
Image

Olin selle vana helipea juba lahti kiskunud, et näha, mis seal sees on. Seda ei ole üldiselt soovitatav teha kuna seda pisikest mähisetraati on väga ebameeldiv hiljem tagasi juhtme külge joota.
Pole otsustanud veel, millist helipead sillapositsiooni muretseda. Ühest küljest töötab praegune variant ka. Teisalt tahaks midagi, millel oleks veidi teravam sound. Liivamäe poes müüakse helipea tegemise komplekti. Suur tahtmine on ehitada kalkulaatorist pöörete lugemise masin, võtta üks akutrell ja ise helipea valmis keerata. Eks näis.. Uurin veel...
Rig: -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Faded » 05 Feb 2011, 00:26

Kui tahad pilli uuesti ära varjestada, siis mul on korralikku vaskteipi üle, peaks strati jaoks piisama küll.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby krustok » 06 Feb 2011, 01:17

Tegin ühe demonstreeriva video helidest, mida hetkel oma kitarrist kätte saan: http://www.youtube.com/watch?v=enPpEyX96Ls
Rig: -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB

User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby krustok » 07 Feb 2011, 18:34

Panen üles esialgse skeemi pildi. Teadjamad võiksid üle vaadata ja vigu välja tuua :)


See on kokku pandud erinevatest skeemidest, mis ma internetist leidnud olen ja Faded aitas :)
Siin on allikad:
http://www.guitarnuts.com/wiring/shielding/innards.php - Kasutasin seda väiksema müraga skeemi põhjana
http://alexplorer.net/guitar/mods/hipass.html - Volüümi pote
http://alexplorer.net/guitar/mods/phase-strat.html - Faasi lüliti
http://www.guitarnuts.com/wiring/allpickups.php - Kaela lüliti
http://www.1728.com/guitar10.htm - Jadamisi/rööbiti

Kui mul midagi vahele ei jäänud peaks juurde saama 8 kombinatsiooni:
Image
Rig: -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB

User avatar
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Must » 07 Feb 2011, 18:56

Ma paneks lülitid kusagile mujale, et mängu ajal need ette ei jääks.

[Siin oli 3 liikuvat pilti]

User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby krustok » 07 Feb 2011, 19:10

Üldiselt ma arvan, et need lülitid (kui neid väga kõrgeks ei pane) ei tohiks mängimisel segada.. Peaks mingi maketi peal proovima muidugi.
Rig: -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Faded » 07 Feb 2011, 19:47

Skeem tundub, et võiks töötada. Jadamisi/rööbiti lüliti peaks 5-way lüliti igas asendis sillahelipea keskmisega jadamisi lükkama.

Liuglülitid on üsna madala profiiliga, need ei tohiks küll ette jääda. Tõenäoliselt pole nad kõrgemad, kui helipea kate.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Yamaha Pacifica 112 mod

Postby Uku » 07 Feb 2011, 21:32

Krustok, sul on üks tõeliselt kaunis kitarr. Pacifica pole küll mingi rariteet, kuid ta kerekuju on ülimalt hästi õnnestunud ning see värv sobib nagu rusikas silmaauku! Edu tuunimisel!
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster